AMA24UR2L-120150Y
DataSheet
AMA24UR2L-120150Y PDF
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):1.5A
Power (Watts):18 W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug R/A, 1.05mm I.D. x 3.8mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:60.2" (1.50m)
Input Connector:NEMA 1-15P
Size / Dimension:2.83" L x 1.34" W x 2.87" H (72.0mm x 34.0mm x 73.0mm)