15DYS6150-1800770P
Description
AC-DC ADAPTER, DESKTOP, C14, 18V
DataSheet
15DYS6150-1800770P PDF
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:18V
Current - Output (Max):7.7A
Power (Watts):139 W
No Load Power Consumption:210mW (Max)
Polarization:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:88%
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Power DIN, 4 Pin
Cord Length:47.2" (1.20m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:6.79" L x 2.80" W x 1.46" H (172.5mm x 71.0mm x 37.0mm)