AMA24DR2L-120200Y
Description
24 WATTS AC/DC DESKTOP ADAPTER,
DataSheet
AMA24DR2L-120200Y PDF
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):2A
Power (Watts):24 W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug R/A, 1.05mm I.D. x 3.8mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:60.2" (1.50m)
Input Connector:IEC 320-C8
Size / Dimension:3.54" L x 1.97" W x 1.33" H (90.0mm x 50.0mm x 33.9mm)