AMA5ER4-050100Y
Description
5 WATTS AC/DC EU WALL ADPTER VIN
DataSheet
AMA5ER4-050100Y PDF
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:5V
Current - Output (Max):1A
Power (Watts):5 W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:60.2" (1.50m)
Input Connector:CEE 7/16
Size / Dimension:2.52" L x 1.03" W x 2.40" H (64.0mm x 26.2mm x 61.0mm)