FSP090M-RBA
Description
AC DC, 19V, 90W MEDICAL ADAPTER,
DataSheet
FSP090M-RBA PDF
Type Description
Series:FSP090M (90W)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:19V
Current - Output (Max):4.74A
Power (Watts):90 W
No Load Power Consumption:210mW (Max)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Power DIN, 4 Pin
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:5.71" L x 2.77" W x 1.12" H (145.0mm x 70.2mm x 28.4mm)