15DYS6150-3600416P
Description
AC-DC ADAPTER, DESKTOP, C14, 36V
DataSheet
15DYS6150-3600416P PDF
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:36V
Current - Output (Max):4.16A
Power (Watts):150 W
No Load Power Consumption:210mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:88%
Operating Temperature:0°C ~ 45°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:6.79" L x 2.80" W x 1.46" H (172.5mm x 71.0mm x 37.0mm)