AMA36AR3L-120250Y
Description
30 WATTS AC/DC AUS WALL ADPTER
DataSheet
AMA36AR3L-120250Y PDF
Part Status:Active
Region Utilized:Australia
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):2.5A
Power (Watts):30 W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug R/A, 1.35mm I.D. x 3.8mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:60.2" (1.50m)