AMA24AK1-120200Y
Manufacturer
DComponents
VIGOR # :
Description
24 WATTS AC/DC AUS WALL ADPTER
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
AMA24AK1-120200Y PDF
Type Description
Series:AMA24-Y
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:Australia
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):2A
Power (Watts):24 W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug Locking, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:60.2" (1.50m)