AMA5BU2-050100Y
Description
5 W AC/DC UK WALL PLUG ADAPTER,
DataSheet
AMA5BU2-050100Y PDF
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:5V
Current - Output (Max):1A
Power (Watts):5 W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Polarization:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:USB C
Cord Length:59" (1.50m)