AMA5ER2L-120050Y
Description
6 WATTS AC/DC EU WALL ADPTER VIN
DataSheet
AMA5ER2L-120050Y PDF
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):500mA
Power (Watts):6 W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug R/A, 1.05mm I.D. x 3.8mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:60.2" (1.50m)
Input Connector:CEE 7/16
Size / Dimension:2.52" L x 1.01" W x 2.96" H (64.0mm x 25.6mm x 75.3mm)