MDS-090AAS24 BA
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 90W
DataSheet
MDS-090AAS24 BA PDF
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:24V
Current - Output (Max):3.75A
Power (Watts):90 W
No Load Power Consumption:500mW (Max)
Polarization:-
Applications:ITE (Commercial), Medical
Efficiency:Level V
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Power DIN, 4 Pin
Cord Length:47.2" (1.20m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:5.91" L x 2.36" W x 1.38" H (150.0mm x 60.0mm x 35.0mm)