AMA18XER5-120150Y
Description
18 WATTS AC/DC EU WALL ADPTER VI
DataSheet
AMA18XER5-120150Y PDF
Part Status:Active
Region Utilized:Europe
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Multi-Blade (Single Blade Included)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):1.5A
Power (Watts):18 W
No Load Power Consumption:75mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:85%
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:60.2" (1.50m)
Input Connector:Multi-Blade
Size / Dimension:2.83" L x 1.34" W x 2.87" H (72.0mm x 34.0mm x 73.0mm)