TRH50A240-11E01 VI
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 50W
DataSheet
TRH50A240-11E01 VI PDF
Type Description
Series:TRH50A (50W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:24V
Current - Output (Max):2.1A
Power (Watts):50 W
No Load Power Consumption:150mW (Max)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Output Connector:Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Cord Length:28.35" (720mm)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:4.72" L x 2.05" W x 1.22" H (120.0mm x 52.0mm x 31.0mm)