15DYS830-300100W-3-2.5
Description
AC-DC ADAPTER, WALL MOUNT, UK, 3
DataSheet
15DYS830-300100W-3-2.5 PDF
Type Description
Series:15DYS830 (30W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:United Kingdom
Form:Wall Mount (Class I)
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:30V
Current - Output (Max):1A
Power (Watts):30 W
No Load Power Consumption:-
Polarization:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:-
Cord Length:-
Input Connector:BS 1363
Size / Dimension:3.02" L x 1.96" W x 1.22" H (76.8mm x 50.0mm x 31.0mm)