TP-DCDC-1256GD-VHP
Description
GIGABIT 10-60VDC IN 56VDC OUT 70
DataSheet
TP-DCDC-1256GD-VHP PDF
Type:Enclosed
Voltage - Input (Min):10V
Voltage - Input (Max):60V
Number of Outputs:1
Voltage - Output 1:56V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):1.25A
Power (Watts):70W
Voltage - Isolation:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:80%
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:4.60" L x 3.50" W x 1.57" H (116.8mm x 88.9mm x 39.9mm)