| Series: | B70SP24020A (500W) |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Type: | Enclosed |
| Voltage - Input (Min): | 32V |
| Voltage - Input (Max): | 96V |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Output 1: | 24.5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 21A |
| Power (Watts): | 515W |
| Voltage - Isolation: | 2.25 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | 91.5% |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 90°C (With Derating) |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Size / Dimension: | 7.80" L x 4.45" W x 1.77" H (198.0mm x 113.0mm x 45.0mm) |
| Approval Agency: | CE |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
DC/DC CONVERTER 28V 150W
DC/DC CONVERTER 60W
DC/DC CONV 5V 24V 15V -15V 80W
32-96VIN 24VOUT STD STANDALONE P
STAINLESS STEEL 1/4 HEX MALE/FEM
BOX STEEL GRAY 10"L X 10"W
RES 68M OHM 1% 3/4W 2010