IMA-S600-24-ZYPLI
Manufacturer
Delta Electronics / Power
VIGOR # :
Description
AC/DC CONVERTER 24V 600W
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
IMA-S600-24-ZYPLI PDF
Type Description
Series:IMA-600 (600W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Enclosed
Number of Outputs:1
Voltage - Input:80 ~ 275 VAC, 120 ~ 300 VDC
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):25A
Power (Watts):600W
Applications:ITE (Commercial), Medical
Voltage - Isolation:4 kV
Efficiency:94%
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C (With Derating)
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:7.00" L x 4.00" W x 1.60" H (177.8mm x 101.6mm x 40.6mm)