PJB-24V100WBNA
Manufacturer
Delta Electronics / Power
VIGOR # :
Description
AC/DC CONVERTER 24V 100W
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
PJB-24V100WBNA PDF
Type Description
Series:PJB (103W)
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Open Frame, Conformal Coated
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):4.3A
Power (Watts):100W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:3 kV
Efficiency:89%
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Adjustable Output, PFC, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:7.28" L x 2.83" W x 1.77" H (185.0mm x 72.0mm x 45.0mm)