FSP600-90MPB
Description
AC DC 600W, PS2, MEDICAL PC ATX
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
FSP600-90MPB PDF
Type Description
Series:MPB (700W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:ATX
Number of Outputs:8
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:3.3V
Voltage - Output 2:5V
Voltage - Output 3:12V
Voltage - Output 4:12V
Current - Output (Max):24A, 24A, 16A, 16A, 16A, 16A
Power (Watts):1000W
Applications:ITE (Commercial), Medical
Voltage - Isolation:-
Efficiency:85%
Operating Temperature:0°C ~ 50°C (With Derating)
Features:PFC, Standby Output, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:6.50" L x 5.91" W x 3.39" H (165.0mm x 150.0mm x 86.0mm)