FSP250-50FGBBI(M)
Description
250W, FLEX, CABLE MANAGEMENT, IP
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
FSP250-50FGBBI(M) PDF
Type Description
Series:FSP250-50FGBBI(M) (250W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Enclosed
Number of Outputs:4
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:3.3V
Voltage - Output 2:5V
Voltage - Output 3:12V
Voltage - Output 4:-12V
Current - Output (Max):8A, 12A, 18A, 300mA
Power (Watts):306W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:-
Efficiency:80%
Operating Temperature:50°C
Features:Standby Output, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:5.91" L x 3.21" W x 1.59" H (150.0mm x 81.5mm x 40.5mm)