FSP500-80AGGBM(M)
Description
500W, ATX, CABLE MANAGEMENT, IPC
DataSheet
FSP500-80AGGBM(M) PDF
Type Description
Series:FSP500-80AGGBM(M) (500W)
Type:ATX
Number of Outputs:6
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:3.3V
Voltage - Output 2:5V
Voltage - Output 3:12V
Voltage - Output 4:12V
Current - Output (Max):21A, 20A, 16A, 16A, 16A, 500mA
Power (Watts):751W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:-
Efficiency:80%
Operating Temperature:0°C ~ 50°C
Features:Standby Output, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:5.91" L x 5.51" W x 3.39" H (150.1mm x 140.0mm x 86.1mm)