ZWQ1305224/A
Manufacturer
TDK-Lambda, Inc.
VIGOR # :
Description
AC/DC CNVRTR 5V +/-12V 24V 130W
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
ZWQ1305224/A PDF
Type Description
Series:ZWQ (130W)
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Enclosed
Number of Outputs:4
Voltage - Input:85 ~ 265 VAC
Voltage - Output 1:5V
Voltage - Output 2:12V
Voltage - Output 3:-12V
Voltage - Output 4:24V
Current - Output (Max):15A, 4A, 4A, 2A
Power (Watts):130W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:3 kV
Efficiency:72%
Operating Temperature:-10°C ~ 60°C (With Derating)
Features:Adjustable Output, PFC, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:8.86" L x 4.17" W x 1.38" H (225.0mm x 106.0mm x 35.0mm)