ZWS100BAF-24/A
Manufacturer
TDK-Lambda, Inc.
VIGOR # :
Description
AC/DC CONVERTER 24V 100W
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
ZWS100BAF-24/A PDF
Type Description
Series:ZWS100BAF (100W)
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Enclosed
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 265 VAC
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):4.3A
Power (Watts):100W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:3 kV
Efficiency:89%
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Adjustable Output, DC Input Capable, Load Sharing, PFC, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:6.10" L x 2.44" W x 1.30" H (155.0mm x 62.0mm x 33.0mm)