ZWS300BAF12
Description
AC/DC CONVERTER 12V 300W
DataSheet
ZWS300BAF12 PDF
Type Description
Series:ZWS300BAF (300W)
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Open Frame
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 265 VAC
Voltage - Output 1:12V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):25A
Power (Watts):300W (336W Forced Air)
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:3 kV
Efficiency:89%
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Adjustable Output, DC Input Capable, Load Sharing, PFC, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:7.09" L x 3.31" W x 1.65" H (180.0mm x 84.0mm x 42.0mm)