CUS30M15/CO
Description
AC/DC CONVERTER 15V 30W
DataSheet
CUS30M15/CO PDF
Type Description
Series:CUS30M (30W)
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Open Frame, Conformal Coated
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 265 VAC
Voltage - Output 1:15V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):2A
Power (Watts):30W
Applications:Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Voltage - Isolation:4 kV
Efficiency:88%
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Adjustable Output, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:3.00" L x 2.00" W x 0.85" H (76.2mm x 50.8mm x 21.7mm)