ZWS30B15
Description
AC/DC CONVERTER 15V 30W
DataSheet
ZWS30B15 PDF
Type Description
Series:ZWS30B (30W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 265 VAC
Voltage - Output 1:15V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):2A
Power (Watts):30W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:3 kV
Efficiency:85%
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Adjustable Output, DC Input Capable, Load Sharing, PFC, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:5.24" L x 2.17" W x 1.02" H (133.0mm x 55.1mm x 25.9mm)