FSP350-70MU
Description
AC DC 350W, IU, MEDICAL PC ATX
DataSheet
FSP350-70MU PDF
Type Description
Series:FSP350-70MU (350W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:ATX
Number of Outputs:6
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:3.3V
Voltage - Output 2:5V
Voltage - Output 3:12V
Voltage - Output 4:12V
Current - Output (Max):16A, 18A, 16A, 16A, 500mA, 200mA
Power (Watts):532W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:-
Efficiency:80%
Operating Temperature:0°C ~ 50°C
Features:Standby Output, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:7.48" L x 3.94" W x 1.59" H (190.0mm x 100.0mm x 40.5mm)