IS.AC12VDC2.5ADIN
Manufacturer
Industrial Shields
VIGOR # :
Description
DIN RAIL AC/DC 30W 2.5A 12VDC
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
IS.AC12VDC2.5ADIN PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Type:Enclosed
Number of Outputs:1
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:12V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):2.5A
Power (Watts):30W