ECL30UD01-S
Description
AC/DC CONVERTER +/-12V 30W
DataSheet
ECL30UD01-S PDF
Type Description
Series:ECL (30W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Enclosed
Number of Outputs:2
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:12V
Voltage - Output 2:-12V
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):1.3A, 1.3A
Power (Watts):30W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:3 kV
Efficiency:84%
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:3.78" L x 1.57" W x 1.12" H (96.0mm x 40.0mm x 28.5mm)