FSP250-2F47-B54H
Manufacturer
FSP Technology
VIGOR # :
Description
AC DC, 12V@ 8.33A, 54V@ 2.78A, O
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
FSP250-2F47-B54H PDF
Type Description
Series:FSP250-2F47-B54H (250W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Open Frame
Number of Outputs:2
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:54V
Voltage - Output 2:12V
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):2.78A, 8.33A
Power (Watts):250W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:-
Efficiency:89%
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:7.50" L x 4.00" W x 1.38" H (190.5mm x 101.6mm x 35.1mm)