FSP400M-80PA
Description
AC DC 400W, IU, MEDICAL PC ATX
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
FSP400M-80PA PDF
Type Description
Series:PA (500W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:ATX
Number of Outputs:7
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:3.3V
Voltage - Output 2:5V
Voltage - Output 3:12V
Voltage - Output 4:12V
Current - Output (Max):18A, 18A, 16A, 16A, 16A, 200mA
Power (Watts):732W
Applications:ITE (Commercial), Medical
Voltage - Isolation:-
Efficiency:90%
Operating Temperature:0°C ~ 50°C (With Derating)
Features:PFC, Standby Output, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:8.66" L x 3.94" W x 1.59" H (220.0mm x 100.0mm x 40.5mm)