ECL25US15-T
Description
AC/DC CONVERTER 15V 25W
DataSheet
ECL25US15-T PDF
Type Description
Series:ECL (25W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Open Frame
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:15V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):1.67A
Power (Watts):25W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:3 kV
Efficiency:80%
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:3.46" L x 1.36" W x 0.88" H (87.9mm x 34.6mm x 22.4mm)