SCP30T515-DN
Description
30W 5/15/15V SW PWR SPLY DIN
DataSheet
SCP30T515-DN PDF
Type Description
Series:SCP (30W)
Type:Enclosed
Number of Outputs:3
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC, 100 ~ 375 VDC
Voltage - Output 1:5V
Voltage - Output 2:-15V
Voltage - Output 3:15V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):3A, 500mA, 500mA
Power (Watts):30W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:-
Efficiency:68%
Operating Temperature:-25°C ~ 65°C
Features:IP20, Universal Input
Mounting Type:DIN Rail
Size / Dimension:2.55" L x 1.29" W x 4.71" H (65.0mm x 33.0mm x 120.0mm)