ECL15US24-S
Description
AC/DC CONVERTER 24V 15W
DataSheet
ECL15US24-S PDF
Type Description
Series:ECL (15W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Enclosed
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):630mA
Power (Watts):15W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:4 kV
Efficiency:82%
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:3.30" L x 1.36" W x 1.04" H (84.0mm x 34.5mm x 26.4mm)