FSP300-70AGGBM(M)
Description
300W, ATX, CABLE MANAGEMENT, IPC
DataSheet
FSP300-70AGGBM(M) PDF
Type Description
Series:FSP300-70AGGBM(M) (300W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:ATX
Number of Outputs:5
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:3.3V
Voltage - Output 2:5V
Voltage - Output 3:12V
Voltage - Output 4:12V
Current - Output (Max):19A, 16A, 17A, 17A, 500mA
Power (Watts):557W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:-
Efficiency:80%
Operating Temperature:0°C ~ 50°C
Features:Standby Output, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:5.91" L x 3.21" W x 1.59" H (150.0mm x 81.5mm x 40.5mm)