FSP400-70MPD
Description
AC DC 400W, PS2, MEDICAL PC ATX
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
FSP400-70MPD PDF
Type Description
Series:MPD (500W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:ATX
Number of Outputs:7
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:3.3V
Voltage - Output 2:5V
Voltage - Output 3:12V
Voltage - Output 4:12V
Current - Output (Max):21A, 18A, 18A, 18A, 200mA, 500mA
Power (Watts):346W
Applications:ITE (Commercial), Medical
Voltage - Isolation:-
Efficiency:90%
Operating Temperature:0°C ~ 50°C (With Derating)
Features:PFC, Standby Output, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:5.91" L x 5.51" W x 3.39" H (150.0mm x 140.0mm x 86.0mm)