PSDIN-48-120W
Manufacturer
Tycon Systems, Inc.
VIGOR # :
Description
48VDC 120W ADJUSTABLE, DIN RAIL
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
PSDIN-48-120W PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Type:Enclosed
Number of Outputs:1
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:48V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):2.5A
Power (Watts):120W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:1.5 kV
Efficiency:90%
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C