FSP065-P35-A24
Description
AC DC, 24V, 2.7A, OPEN FRAME 3"X
DataSheet
FSP065-P35-A24 PDF
Type Description
Series:FSP065-P35 A (65W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):2.7A
Power (Watts):65W
Applications:ITE (Commercial), Medical
Voltage - Isolation:500 V
Efficiency:88%
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:5.00" L x 3.00" W x 1.06" H (127.0mm x 76.2mm x 27.0mm)