SLS-24-120T
Description
SINGLE 24V 12A LINEAR PS
DataSheet
SLS-24-120T PDF
Number of Outputs:1
Voltage - Input:100 ~ 240 VAC
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):12A
Power (Watts):288W
Efficiency:-
Operating Temperature:0°C ~ 50°C
Features:Adjustable Output, Remote Sense
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:16.85" L x 4.92" W x 3.46" H (428.0mm x 125.0mm x 87.9mm)