SDN4-24-100LP
Description
92W 24V DIN P/S 115/230V IN
DataSheet
SDN4-24-100LP PDF
Type Description
Series:SDN-P
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 132 VAC, 176 ~ 264 VAC, 210 ~ 375 VDC
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):3.8A
Power (Watts):96W
Applications:Hazardous Locations, Industrial, ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:-
Efficiency:88%
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Adjustable Output, IP20
Mounting Type:DIN Rail
Size / Dimension:4.55" L x 2.56" W x 4.88" H (115.6mm x 65.0mm x 124.0mm)