SCP30S5-DN
Description
30W 5V SW PWR SPLY DIN
DataSheet
SCP30S5-DN PDF
Type Description
Series:SCP (30W)
Type:Enclosed
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC, 100 ~ 375 VDC
Voltage - Output 1:5V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):6A
Power (Watts):30W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:-
Efficiency:70%
Operating Temperature:-25°C ~ 65°C
Features:IP20, Universal Input
Mounting Type:DIN Rail
Size / Dimension:2.55" L x 1.29" W x 4.71" H (65.0mm x 33.0mm x 120.0mm)
Approval Agency:CE, cURus
Standard Number:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CX10S-CADACG-P-A-DK00000
CX10S-CADACG-P-A-DK00000
COOLX POWER SUPPLY
CX10S-CAACDG-P-A-DK00000
CX10S-CAACDG-P-A-DK00000
COOLX POWER SUPPLY
NMP1K2-#CCC##-00
NMP1K2-#CCC##-00
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12
SCP30S5-DN
SCP30S5-DN
30W 5V SW PWR SPLY DIN