FSP200-P35-A18
Manufacturer
FSP Technology
VIGOR # :
Description
AC DC, 18V, 11.11A, OPEN FRAME 3
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
FSP200-P35-A18 PDF
Type Description
Series:FSP200-P35 (200W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Open Frame
Number of Outputs:1
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:18V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):8.33A
Power (Watts):150W (200W Forced Air)
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:500 V
Efficiency:91%
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C (With Derating)
Features:PFC, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:5.00" L x 3.00" W x 1.10" H (127.0mm x 76.2mm x 28.0mm)