PSVHP-65-1200
Manufacturer
Tycon Systems, Inc.
VIGOR # :
Description
65V 1000W OPEN FRAME POWER SUPPL
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
PSVHP-65-1200 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Type:Enclosed
Number of Outputs:1
Voltage - Input:90 ~ 130 VAC, 210 ~ 265 VAC
Voltage - Output 1:65V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):18A
Power (Watts):-
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:-
Efficiency:90%
Operating Temperature:-40°C ~ 60°C
Features:-
Mounting Type:DIN Rail
Size / Dimension:10.00" L x 5.50" W x 3.10" H (255.0mm x 140.0mm x 79.0mm)