LED20W-17-C1250
Manufacturer
Thomas Research Products
VIGOR # :
Description
LED DRIVER CC AC/DC 9-17V 1.25A
Catalog
LED Drivers
DataSheet
LED20W-17-C1250 PDF
Type Description
Series:LED-20W
Package:Box
Part Status:Active
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:9 ~ 17V
Current - Output (Max):1.25A
Power (Watts):20 W
Voltage - Isolation:-
Dimming:-
Features:OCP, OVP, SCP
Ratings:IP66
Operating Temperature:-30°C ~ 60°C
Efficiency:86%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:3.74" L x 1.61" W x 0.98" H (95.0mm x 41.0mm x 25.0mm)