D10CC30UNVPWX12-K010C
Description
LED DRVR 1050MA 30W UNV 0-10V RF
DataSheet
D10CC30UNVPWX12-K010C PDF
Type Description
Series:PWX (EVERLINE®)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):120VAC
Voltage - Input (Max):277VAC
Voltage - Output:16 ~ 56V
Current - Output (Max):1.05A
Power (Watts):30 W
Voltage - Isolation:2.5 kV
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 50°C
Efficiency:86%
Termination Style:Terminal Block
Size / Dimension:4.93" L x 2.95" W x 1.00" H (125.2mm x 74.9mm x 25.4mm)