PLED75W-042-C1790
Description
LED DRIVER CC AC/DC 14-42V 1.79A
DataSheet
PLED75W-042-C1790 PDF
Part Status:Active
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:14 ~ 42V
Current - Output (Max):1.79A
Power (Watts):75 W
Voltage - Isolation:-
Dimming:-
Features:OCP, OVP, SCP
Ratings:IP66, NEMA 6
Operating Temperature:-30°C ~ 65°C
Efficiency:89%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:5.00" L x 2.32" W x 1.47" H (140.2mm x 58.9mm x 37.3mm)