VLED25W-025-C1050-D
Manufacturer
Thomas Research Products
VIGOR # :
Description
LED DRIVER CC AC/DC 13-25V 1.05A
Catalog
LED Drivers
DataSheet
VLED25W-025-C1050-D PDF
Type Description
Series:VLED-25W
Package:Box
Part Status:Obsolete
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:13 ~ 25V
Current - Output (Max):1.05A
Power (Watts):25 W
Voltage - Isolation:-
Dimming:Analog
Features:OCP, OVP, SCP
Ratings:IP66
Operating Temperature:-
Efficiency:84%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:3.15" L x 2.44" W x 1.06" H (80.0mm x 62.0mm x 27.0mm)