PLED96W-048
Description
LED DRIVER CV AC/DC 48V 2A
DataSheet
PLED96W-048 PDF
Type Description
Series:PLED96W
Package:Box
Part Status:Active
Type:Constant Voltage
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:48V
Current - Output (Max):2A
Power (Watts):96 W
Voltage - Isolation:-
Dimming:-
Features:OCP, OVP, SCP
Ratings:IP66, NEMA 6
Operating Temperature:-30°C ~ 65°C
Efficiency:90%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:5.98" L x 2.31" W x 1.46" H (152.0mm x 58.8mm x 37.0mm)