LED40W120-054-C0700-LT
Description
LED DRIVER CC AC/DC 34-54V 700MA
DataSheet
LED40W120-054-C0700-LT PDF
Type Description
Series:LED-40W-LT
Package:Box
Part Status:Active
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):-
Voltage - Input (Max):-
Voltage - Output:34 ~ 54V
Current - Output (Max):700mA
Power (Watts):40 W
Voltage - Isolation:-
Dimming:ELV, Triac
Features:OCP, OVP, SCP
Ratings:IP66
Operating Temperature:-
Efficiency:85%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:3.78" L x 2.80" W x 1.26" H (96.0mm x 71.0mm x 32.0mm)