PLED150W-142-C1050-D
Description
LED DRIVR CC AC/DC 48-142V 1.05A
DataSheet
PLED150W-142-C1050-D PDF
Package:Box
Part Status:Active
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):100VAC
Voltage - Input (Max):277VAC
Voltage - Output:48 ~ 142V
Current - Output (Max):1.05A
Power (Watts):150 W
Voltage - Isolation:-
Dimming:Analog
Operating Temperature:-
Efficiency:91%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:7.60" L x 2.33" W x 1.47" H (193.0mm x 59.2mm x 37.3mm)